2% z Vašich daní

2%  z Vašich daní

Darujte prostredníctvom Liptovského Anjela 2% z Vašich daní tým, ktorý to naozaj potrebujú.

Pomoc pre Lisu

Pomoc pre Lisu

Zbierka na rehabilitáciu pre Lisu z Ukrajiny

Podporujú nás :

Podporujú nás :

Rodina č.12

Najradšej by som Vám p. Júliu priblížila prepísaním celej jej výpovede. Pri čítaní takých riadkov veľa krát precitnem – z „nočnej mory“ ktorú žijem(e) , a uvedomujem si, čo je to skutočné trápenie, starosť, obava z budúcnosti i bolesť…

Júlia v čase nášho zoznámenia r. 2014 má 10ročného syna, ktorý má od narodenia detskú mozgovú obrnu. Má postihnutú pravú ruku i nohu. Malý je mobilný. Celé detstvo cvičí a navštevoval kúpele v Kováčovej. Z najhoršieho je von, no jeho mamka nie. Syn potrebuje starostlivosť, nemá ho pri kom nechať a náklady na domácnosť, byť a energie treba hradiť. Nájsť si prácu na 4 hod. je dosť náročné, no všetko to Júlia zvládala, až kým si nezlomila ruku. Keby nešla do práce so zlomenou rukou, prišla by o príjem. Synovi by pomohlo pravidelné plávanie. Mal by každý rok chodiť do Kováčovej – a naposledy tam bol v 7. rokoch.

V súčasnosti prispievame p. Júlií príspevkom na stavu pre syna a hradíme obuv, keďže chôdza dieťaťa s mozgovou obrnou je silnejšia ako akékoľvek šitie na topánkach, dostupných pre túto matku. Preto sme sa rozhodli podporovať túto statočnú mamku dlhodobejšie – keďže vyhliadky na zlepšenie situácie sú minimálne. Situáciu neustále monitorujeme, sme v kontakte, a mamka si pomoc naozaj zaslúži.

Pomoc od Liptovského anjela ukončujeme tento mesiac 12/2017.  Maminka sa však môže na nás obrátiť vždy keď bude treba, jej syn je veľmi šikovný, i keď mu to ide pomaly je ambiciózny. Preto sa prihovárame Vám priatelia…

…potešme ich na Vianoce 2017: keď sme sa p. Julky pýtali, čo by im spravilo radosť, len v skromnosti odpovedala, že by sa “mladému mužovi” 🙂 pomaly 14 ročnému, zišla nová zimná  bunda. 

Ak sa rozhodnete pomôcť, kontaktujte nás správou na mail prípadne na facebook:

mail@liptovskyanjel.sk

https://www.facebook.com/LiptovskyAnjel/