2% z Vašich daní

2%  z Vašich daní

Darujte prostredníctvom Liptovského Anjela 2% z Vašich daní tým, ktorý to naozaj potrebujú.

Pomoc pre Lisu

Pomoc pre Lisu

Zbierka na rehabilitáciu pre Lisu z Ukrajiny

Podporujú nás :

Podporujú nás :

Prečo Liptovský anjel

Náhodne som asi pred rokom narazil na stránku www.namestovskyanjel.sk .  Zaujala ma na toľko, že som v tom momente  začal hľadať vo svojom okolí priateľov a známych,  ktorí boli ochotní pustiť sa do takéhoto projektu na Liptove. Priznám sa, že to hlavné, čo ma na Námestovskom  anjelovi zaujalo bola jeho myšlienka. Pomáhať doma, pomáhať vlastným, pomáhať blízkym. Viem, že to nie je až tak ušľachtilé, ako pomáhať niekomu, koho nepoznáme, o kom vieme len z počutia, niekomu, koho nikdy nestretneme. Ale z druhej strany, vieme pomáhať deťom zo Sudánu , postihnutým zemetrasením na Haiti, no niekedy zabúdame, že do nezávideniahodnej  životnej situácie sa môže dostať aj človek z nášho okolia, rodina zo susednej dediny či mesta. Som presvedčený, že to nie je v neochote pomôcť, skôr nám je trápne zaklopať na dvere a spýtať sa, či našu pomoc nepotrebujú. A práve pre to vznikol Liptovský anjel. Hľadať v našom okolí tých, ktorí pomoc potrebujú a zároveň tých, ktorí sú ochotní pomôcť.

Čo vlastne chceme ?

Vytvorili sme systém občianskej finančnej pomoci, ktorý sprostredkováva pravidelnú finančnú pomoc rodinám i jednotlivcom, ktorí sa z dôvodu ťažkej choroby alebo inej nepriazne osudu ocitli vo vážnej finančnej tiesni. Nechceme naivne zachraňovať svet. Stačí, ak ho urobíme čo len trošku lepší, krajší.
Sme presvedčení o tom, že ľudia v našom meste a regióne chcú pomáhať. Skôr majú pochybnosti, či sa to dá robiť rozumne a efektívne. Chcú vidieť výsledky.  My napomáhame tomu, aby pomoc bola jednoduchá, efektívna, transparentná a ľahko “zúčtovateľná”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.